Padlí 2018

Dnes ráno jsem při pravidelné obhlídce objevil bobulku Afrodity, která byla obalena povlakem padlí. Bohužel jsem neměl doma žádný přípravek, a tak jsem musel nechat ošetření až na večer. Použil jsem přípravek Dynali se systémovou složkou, smáčedlo Silwet a hnojivo wuxal Super. Ošetřil jsem réví na hlavní pergole a keře u stěn, vzhledem ke zrání rajčat jsem byl nucen vynechat ošetření révy na malé pergole. Neošetřena tak zůstala Sensacia, Graf M. Ch. a Everest, co se ošetřených odrůd týče, tak se jednalo o Loru, Preobraženie, Kišmiš Lučistyj, Arkadii, Dunav, Kodrjanku, Afroditu a Talisman.

DSCF8024DSCF8025Na snímcích vlevo jsou střapce odrůdy Rusalka 6. Doufám že konečně letos už tuto bezsemennou odrůduDSCF8028 okoštuju, poslední dvě sezony pomrzla v květu nebo při rašení. Na snímku vpravo je očko odrůdy Svilena, které je umístěno na kmínku nezajímavé Viktorie. Z dalších tří očkovanců Ťan Šanu vypadá jakž takž k světu pouze jedno, a i to je napadeno roztoči.

Ve skleníku umístěný Bělehradský má již velmi pěkné střapce.Nechal jsem jen asi čtyři, ale vlastně ani nevím proč tuto nezajímavou odrůdu držím. Ošetřena byla prozatím jen jedenkrát, a to Kumulusem (krátká OL), protože je ve společnosti kedluben a paprik.

DSCF8029
Talisman
DSCF8030
Bělehradský
DSCF8031
Ťan Šan na V 25-20

Talisman zkouším na „klasickém“ vedení, co jeden výhon to jeden hrozen, střapce rovněž vypadají moc pěkně.

Na zahradě se věnuji postupnému vylamování zálistků, osečkování a dalším zeleným pracem, které obsahují i odstraňování nadbytečných nebo nekvalitních střapců, V sádku pak zálivce sazenic a odplevelování. Zítra po ránu mám v plánu i přihnojení nalist, protože u některých odrůd se začíná projevovat chloroza.

M.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *